niedziela, 29 listopada 2020

Santos FC - LDU Quito

Po długiej przerwie KingBet.pl już w nowej odsłonie wraca do podawania typów. Przyczyny tej pauzy było sporo, lecz główną bez wątpienia pandemia koronawirusa i różne zmiany w rozgrywkach ligowych, brak spotkań itp.
Wydaje się, że w ostatnim czasie sport wraca na dawne "zdrowe" tory, a sezon 2021 będzie powoli coraz bardziej przypominał "dawne czasy"... Oby!

Copa Libertadores

01 stycznia o godzinie 23:15 w ramach rozgrywek Copa Libertadores w Ameryce Południowej - kolejne kluby podejmą ze sobą rywalizację w ramach 1/16 finału. Obecnym zwycięzcą z przed roku jest zespół z brazylii - Flamengo.

Santos - LDU Quito / Copa Libertadores
Santos - LDU Quito / Copa Libertadores - Źródło zdjęcia
W pierwszym meczu który odbył się 24 listopada padł wynik 1:2 dla gości - czyli dla Santosu. Druga bramka została strzelona z rzutu karnego przez Marinho w '59 minucie. Pomimo to, to gospodarze byli drużyną dominującą w meczu.

Największy atut LDU Quito? - Mecz u siebie

Tajemnicą dobrych wyników LDU Quito jest przede wszystkim atut własnego boiska... Ale o co chodzi? Cały sęk w tym, że ich stadion Estadio Rodrigo Paz Delgado położony jest bajońskiej wysokości bagatela prawie 3000 metrów nad poziomem morza!
Dla gospodarzy gra na takiej wysokości to chleb powszedni, natomiast dla większości drużyn które tu przyjeżdżają - przede wszystkim z poza Ekwadoru, to piekło na ziemi. W ramach ciekawostek odsyłam do szczegółów przyczyn:

Co to jest aklimatyzacja do dużych wysokości nad poziomem morza?

Santos!

Wyjazdowa zaliczka drużyny z Brazylii jest mocna - wygrana i dwie strzelone bramki to znalezienie się jedną nogą w następnej fazie turnieju. LDU Quito nie ma nic do stracenia, będą musieli się otworzyć maksymalnie - zaatakować, o ile marzą o awansie. To wydaje mi się, że będzie dla nich gwoździem do trumny i Santos skarci ich kontrami. Dla lubiących większe ryzyko widzę tutaj nawet możliwość pokrycia handicapu -1. 21 października ekwadorczycy przegrali np. 3:0 z argentyńskim River Plate.